Projekt „Nowa jakość procesu edukacji w Szkole Podstawowej w Pińczycach”

Szkoła Podstawowa w Pińczycach realizuje w latach 2020-2022 projekt "Nowa jakość procesu edukacji w Szkole Podstawowej w Pińczycach". Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej w Pińczycach. Polega na  udziale uczniów w zajęciach  dodatkowych (wyrównawczych z matematyki, prowadzonych metodą eksperymentu z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i dla uczniów ze SPE) realizowanych w ramach projektu „Nowa jakość procesu edukacji w Szkole Podstawowej w Pińczycach”.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego dla poddziałania 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs.