Projekt Food Heroes

W Polsce co roku marnuje się około 9 mln ton żywności. Pod tym względem nasz kraj zajmuje niechlubne 5 miejsce w Unii Europejskiej. W całej Unii Europejskiej liczbę tę szacuje się na 88 mln ton. To konsumenci w 53% odpowiadają za powstałą ilość odpadów. Dbając o edukację dzieci w temacie poszanowania środowiska nasza szkoła kontynuuje projekcie Food Heroes organizowany kiedyś przez Bank Żywności wraz z firmą Electrolux.

W ramach działania przewidziane są lekcje edukacyjne o niemarnowaniu żywności i poszanowaniu środowiska, które przygotowane są w formie gry edukacyjnej. Wykorzystanie gier edukacyjnych pozwala w przystępnej formie przedstawić uczniom m.in problem marnowania żywności i szkodliwego wpływu na środowisko. Dzięki lekcji uczniowie nauczą się segregować śmieci, robić zakupy zgodnie z ideą niemarnowania czy układać żywność w lodówce tak, by zapobiec jej przedwczesnemu psuciu.

Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły poznają ekologiczne skutki marnowania żywności oraz dowiedzą się w jaki sposób ograniczyć te niekorzystne dla środowiska naturalnego zachowania.